Kalendarz

Sztuka Natury


20 listopada w Muzeum Fotografii przy WSG bydgoska odsłona XI Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury”. W programie: prezentacja prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, pokazy multimedialne oraz warsztaty makrofotografii.

czytaj całość »

BIB 2017 w Bydgoszczy


Instytut Słowacki w Warszawie oraz Konsulat Honorowy Republiki Słowackiej w Bydgoszczy zapraszają od 7 do 20 listopada na bydgoską prezentację wystawy 26. Biennale Ilustracji Bratysława 2017. BIB to prestiżowy przegląd autorskich ilustracji do książek dla dzieci i młodzieży, organizowany od 1967 roku przez Międzynarodowy Dom Sztuki dla Dzieci BIBIANA.

czytaj całość »

Creative Minds


20 listopada gościem cyklu CREATIVE MINDS będzie bydgoski dokumentalista Krzysztof Nowicki. Spotkanie z reżyserem odbędzie się po projekcji filmów „Sen Leocadii” oraz „Tu było kino”. Poprowadzi je dr Magdalena Wichrowska, autorka książki „Bydgoszcz Movie”. Organizatorem wydarzenia jest Katedra Przemysłów Kreatywnych Wyższej Szkoły Gospodarki.

czytaj całość »

Melpomena po raz piąty


Razem ze Stowarzyszeniem Teatralnym „Juvenkracja”, Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 3 oraz Szkołą Podstawową nr 35 w Bydgoszczy zapraszamy do udziału w piątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej „Melpomena” – „To jest to, czyli piosenki z teatru, w interpretacji młodego pokolenia". Zgłoszenia do 12 listopada.

czytaj całość »

Aktualne wystawy