Kalendarz

TehoFest 2018


Muzeum Fotografii przy Wyższej Szkole Gospodarki jest jednym z piętnastu obiektów znajdujących się na Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. 15 września Szlak będzie świętował kolejne urodziny. Sprawdź, jakie atrakcje, oprócz bezpłatnego zwiedzania, MF przygotowało dla uczestniczek oraz uczestników tegorocznego TehoFestu.

czytaj całość »

Wystawa dyplomowa BAF


Od 20 września do 9 października w Muzeum Fotografii przy WSG będzie można oglądać prace dyplomowe uczestniczek oraz uczestników dziewiątej edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii (rocznik 2017/2018). Więcej o Akademii na stronie internetowej www.baf.byd.pl oraz na FB. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

czytaj całość »

Akademia Fotografii


Bydgoska Akademia Fotografii adresowana jest do osób stawiających pierwsze kroki w fotografii. BAF MASTER to propozycja dla doświadczonych fotografek i fotografów. Zajęcia prowadzą m.in. członkowie ZPAF. Fotografia portretowa, przyrodnicza, makrofotografia, a może XIX-wieczne techniki szlachetne? Sam/a zdecyduj! Kolejne edycje od października.

czytaj całość »

Jachting


Do 15 września 2018 r. w Muzeum Fotografii przy WSG można oglądać wystawę reprintów z albumu o tematyce marynistycznej, pochodzącego ze zbiorów MHF w Krakowie. Zdjęcia datowane na lata 1880-1900 dokumentują jachty pływające w basenie Morza Adriatyckiego. Miłośnicy żeglarstwa znajdą tam arcydzieła XIX-wiecznej sztuki szkutniczej.

czytaj całość »

Autochromy Tadeusza Rzący


W Muzeum Fotografii przy WSG można oglądać wystawę kopii autochromów Tadeusza Rzący z kolekcji Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie. Autochrom to najstarsza barwna technika pozytywowa, opracowana w XIX wieku. Sam artysta jest postacią niezwykle ciekawą i jak dotąd niemal nieznaną szerszej publiczności.

czytaj całość »

Lekcje fotografii


Zapraszamy szkoły, przedszkola i inne placówki edukacyjne do skorzystania z oferty zajęć dla dzieci i młodzieży. Lekcje fotografii w Muzeum Fotografii przy WSG rozwijają wyobraźnię oraz pobudzają do samodzielnego, twórczego działania. Uczestników zajęć czeka m.in. praca w ciemni fotograficznej i atelier. Z nami złapiesz bakcyla!

czytaj całość »

Aktualne wystawy