Kalendarz

Ster na Bydgoszcz


W ramach Steru na Bydgoszcz zapraszamy na rodzinny piknik nad Brdą – warsztaty malarskie „Kolory Rzeki” oraz warsztaty „Rytm Rzeki”. Spędź z nami miło czas w sobotę, 23 czerwca w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG. W Muzeum Fotografii przy WSG na uczestników Festiwalu Wodnego czekać będzie także wystawa „Jachting” o tematyce marynistycznej.

czytaj całość »

Jachting


Od 7 czerwca do 1 września 2018 r. w Muzeum Fotografii przy WSG można oglądać wystawę reprintów z albumu o tematyce marynistycznej, pochodzącego ze zbiorów MHF w Krakowie. Zdjęcia datowane na lata 1880-1900 dokumentują jachty pływające w basenie Morza Adriatyckiego. Miłośnicy żeglarstwa znajdą tam arcydzieła XIX-wiecznej sztuki szkutniczej.

czytaj całość »

Autochromy Tadeusza Rzący


Od 19 maja w Muzeum Fotografii przy WSG można oglądać wystawę kopii autochromów Tadeusza Rzący z kolekcji Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie. Autochrom to najstarsza barwna technika pozytywowa, opracowana w XIX wieku. Sam artysta jest postacią niezwykle ciekawą i jak dotąd niemal nieznaną szerszej publiczności.

czytaj całość »

Lekcje fotografii


Zapraszamy szkoły, przedszkola i inne placówki edukacyjne do skorzystania z oferty zajęć dla dzieci i młodzieży. Lekcje fotografii w Muzeum Fotografii przy WSG rozwijają wyobraźnię oraz pobudzają do samodzielnego, twórczego działania. Uczestników zajęć czeka m.in. praca w ciemni fotograficznej i atelier. Z nami złapiesz bakcyla!

czytaj całość »

Aktualne wystawy