Kalendarz

II Bydgoski Festiwal "Podróżnicy"


3-dniowe święto podróżnicze nad Brdą zaczynamy 18 maja! Po raz drugi zabieramy Was na wszystkie kontynenty świata. W tym roku zaprosiliśmy podróżników z całej Polski - gościem specjalnym będzie Elżbieta Dzikowska, która podczas Gali Otwarcia Festiwalu w MCK w Bydgoszczy rozda Nagrody im. Tony"ego Halika wybitnym globtroterom. Nasi prelegenci opowiedzą jak można podróżować na wiele sposobów: autostopem, rowerem, pieszo, na nartach, jachtem, z dzieckiem w plecaku, kajakiem, konno ale również i polskim traktorem!

Aleksander Doba pokaże, że można samotnie przepłynąć kajakiem Ocean Atlantycki, a Maria Szamańska-Ilnata przedstawi swoje tradycyjne indonezyjskie wesele na Sumatrze, Ania i Robb Maciąg zabiorą nas na rowerze w stronę Jedwabnego Szlaku, a bydgoski himalaista, Jan Kwiatoń opowie o ekspedycjach nurkowych w Himalajach! Oprócz tego do współpracy zaprosiliśmy projekt Afryka Nowaka, Ekspedycje Torella, rowerową ekspedycje TransOceania i "Rodzinę bez granic", czyli jak podróżować z dwójką małych brzdąców po Ameryce Środkowej, i wiele innych - w sumie 20 prelekcji!

Festiwal to wydarzenie inspirujące do podróży! Jednakże opowieści i "slajdowiska" to nie jedyna atrakcja festiwalu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty pomocy "outdoorowej" grupy Medaid Adventure, tańca flamenco Fundacji Duende oraz jogi - nowoczesnej rekreacji Sportway! Nie zabraknie stoisk wydawnictw podróżniczych, biura podróżników FLUGO, smaków świata i wystaw fotograficznych. Do tego liczne konkursy z nagrodami.

Zobacz PROGRAM FESTIWALU
Więcej szczegółów na stronie www.podroznicy.byd.pl oraz na facebooku.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

« powrót do listy aktualności

Aktualne wystawy